top of page
İnşaat İşçileri İş Başında
Antalya Kapalı Spor Salonu
antalya kapalı.png

ANTALYA KAPALI SPOR SALONU TAM ZAMANINDA TESLİM EDİLDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan Türkiye’nin en büyük salonlarından birisi olarak nitelendirilen 10 Bin Kişilik Kapalı Spor Salonu, Oytun İnşaat imzasıyla tam zamanında bitirilerek teslim edildi.

Oytun İnşaat devasa projeleri tam zamanında bitirerek birbiri ardına teslim etmenin haklı gururunu yaşıyor. Bu projelerden biri de Antalya 10 Bin Kişilik Kapalı Spor salonu olarak göze çarpıyor. Oytun İnşaat ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) arasında imzalanan protokol çerçevesinde alınan “Antalya 10 Bin Kişilik Kapalı Spor Salonu İkmal İşi” tam zamanında bitirilerek teslim edildi.

Oytun İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emre Yıldırım, 92 bin metrekarelik alanda 46 milyon 500 bin liraya mal olan 10 bin kişilik seyirci kapasitesine sahip spor salonu yapımı ikmal işinin tam zamanında teslim edildiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Oytun İnşaat olarak sadece Gaziantep’te değil Türkiye’nin farklı illerinde faaliyet göstermekteyiz. Aldığımız projeleri vaktinde teslim etmek bizim için kurumsal bir hedef olmasının yanında gurur kaynağıdır. Antalya sporun aktif olduğu bir şehir… 10 bin kişi seyirci kapasitesine sahip olan bu salonda inanıyorum ki geleceğin sporcuları yetişecek ve ülkemizi her platformda en iyi şekilde temsil edeceklerdir. Türkiye’de sportif yatırımların artması farklı branşlarda sporcuların yetişmesine ve Uluslararası arenada boy gösterecek Türk Sporcu sayısının artmasına katkı sağlayacak olması nedeniyle önemlidir”

92 bin metrekarelik alanda 46 milyon 500 bin liraya mal olan 10 bin kişilik seyirci kapasitesine sahip spor salonunda güreş, judo, kick boks, muay thai, tekvando, karate, boks, halter ve kondisyon, okçuluk, cimnastik, havalı silahlar, eskrim, satranç, bilardo, basketbol antrenmanları yapılabilecek. Salonda ayrıca 3 seminer salonu, kafeterya, alışveriş mağazaları, sosyal alanlar ve soyunma odaları yer alıyor.

bottom of page