top of page

Tarifsiz bir acı yaşadık …

Oytun İnşaat

1 Mar 2023

Oytun İnşaat, depremin hemen ardından şehrine ve vatandaşlarına yardım elini uzattı. Şirket çalışanları ve yönetim kurulu üyeleri, Gaziantep Depremi'nin yarattığı felaketi hafifletmek ve depremzedelere destek olmak için büyük bir özveriyle çalıştılar. Bu süreçte, arama-kurtarmadan yerinde desteğe, ayni ve nakdi yardımlardan gönüllülük girişimlerine kadar birçok alanda etkili bir şekilde çalışma yürüttüler.

Tarifsiz bir acı yaşadık … Ülkemizde meydana gelen ve geniş bir coğrafyayı etkileyen deprem, zihnimize asla unutamayacağımız anlar kazıdı…

Gaziantep'in köklü inşaat firması Oytun İnşaat, depremin hemen ardından şehrine ve vatandaşlarına yardım elini uzattı. Şirket çalışanları ve yönetim kurulu üyeleri, Gaziantep Depremi'nin yarattığı felaketi hafifletmek ve depremzedelere destek olmak için büyük bir özveriyle çalıştılar. Bu süreçte, arama-kurtarmadan yerinde desteğe, ayni ve nakdi yardımlardan gönüllülük girişimlerine kadar birçok alanda etkili bir şekilde çalışma yürüttüler.

Oytun İnşaat, öncelikle çalışanlarının ve yakınlarının can güvenliğini sağlama konusunda kararlıydı. Ardından, AFAD'ın koordinasyonuyla, Gaziantep merkezde toplam 82 çocuklu aileyi şirketin konteynerlerine yerleştirdi. Nurdağı ilçesine 10 konteyner, 1 mobil jeneratör, 2 iş makinesi ve mont-battaniye gibi yardım malzemelerini depremin hemen ardından ulaştırdı.

Depremin ilk gününde 15 personelimizi Nurdağı'na göndererek yardımların etkin bir şekilde organize edilmesini sağladık. Ayrıca, Oytun İnşaat, Gaziantep İslâhiye Geçici Barınma Merkezi için 12 konteyner göndererek afetten etkilenenlere destek oldu.

Şirket, konutları AFAD tarafından ağır hasarlı olarak belirlenen çalışanlarına, kendi mülkiyetine ait olan evlerden tahsis ederek onlara yardımcı oldu. Oytun İnşaat, maddi ve manevi desteklerini sürdürme sözü verdi.

Deprem, tarifsiz bir acı ve zorlu anılar bıraktı, ancak bu zorlu dönemde toplum bir araya gelerek depremzedelere yardım etmek için büyük bir dayanışma sergiledi. Oytun İnşaat, bu zorlu süreçte Gaziantep'e ve depremzedelere yardım eli uzatmak için büyük bir özveriyle çalıştı. Bu örnek dayanışma ruhu, tüm toplumun yaralarını iyileştirmek için devam ediyor.

Depremler gibi doğal afetlerin felakete dönüşmemesi için, afetlere karşı hazırlıklı ve dayanıklı sistemlerin kurulması büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Doğa ile uyumlu, bilimsel temellere dayalı ve çok paydaşlı bir yaklaşımla geliştirilen bütünsel sistemler, afetlerin etkilerini en aza indirgeme konusunda büyük fayda sağlayacağını biliyor ve bu nedenle, afetlere karşı güçlü bir hazırlık kültürünün teşvik edilmesi önemsiyoruz.

Oytun İnşaat olarak, 6 Şubat Depremi sırasında da işimizi hakkıyla yapmanın gururunu yaşadık. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz projeler arasında hiçbiri depremde hasar almadı, bu da bizim kaliteli iş yapma ve güvenilir inşaat hizmetleri sunma konusundaki kararlılığımızın bir göstergesidir. Bu zorlu dönemde de şehrimize ve depremzedelere yardım etmek için seferber olduk. Başarılarımızı daha fazla projede sürdürmeye kararlıyız ve toplumumuza destek olmaya devam edeceğiz.

bottom of page