top of page

Projelerimizde Enerji Tasarruflu Yaşamın Farkını Hissedin

Oytun İnşaat

5 Mar 2020

Hem çevremiz kazanıyor hem de siz…
Oytun İnşaat Projelerinde Enerji Tasarruflu Yaşam Sizleri Bekliyor!
Oytun İnşaat sakinleri Isınma, aydınlatma ve ortak alanların sulanmasında tasarruflu bir Yaşam Sürüyor ve daha düşük aidat giderleri ödüyor.

Enerji ve doğal kaynakların en değerli unsurlar haline geldiği günümüzde hem ekonomik hem de ekolojik açıdan insanlara fayda sağlaması için yapılan çevre dostu tasarımlar ön plana çıkıyor. Tasarımcılar artık projelerini teknolojinin de sağlamış olduğu imkanları kullanarak enerji tasarrufu ve çevre bilincini göz önünde bulundurarak hazırlıyor.

Oytun İnşaat’ta projelerini; çağımızın gereksinimi olan bu çok değerli ayrıntıları temel alarak tasarlıyor. İnşaat aşamasında başlayan bu uygulamalar enerji verimliliği ve tasarruf sağlayan teknolojik alt yapısı ile çevre dostu çözümler sunuyor. Oytun İnşaat, çevre kirliliği ve enerji verimliliği ile ilgili toplumda farkındalık yaratmak, iyi bir çevre bilinci oluşturmak ve çocuklarımıza daha yaşanabilir bir ortam hazırlamak amacıyla tüm projelerinde çevreci unsurlara yer veriyor.

Isı Yalıtımı İle Daha Az Enerji Daha Çok Verim!

Oytun İnşaat projelerinde üst düzey ısı yalıtım malzemeleri kullanılıyor. Böylece daha az enerji ile ısınma ve soğutma sağlanıyor. Buda doğal kaynakların gereksiz tüketiminin önüne geçiyor. Projelerde; konutların pencerelerinde ve diğer tüm cam alanlarda, ısı yalıtımını destekleyici biçimde iklim kontrollü ısı cam tercih ediliyor.

Gereksiz Elektrik Tüketimine Son!

Ortak alanlar ve kat hollerinde enerji tasarruflu led ampullerle aydınlanıyor. Çevre aydınlatma armatürleri tasarruflu olarak seçilirken, ortak alanlarda fotoselli aydınlatma sistemleri tercih ediliyor. Böylece elektrik israfının önüne geçiliyor. Projelerin yeşil alanlarında ise son teknoloji otomatik sulama sistemleri kullanılıyor. Bu akıllı sistem sayesinde bahçe ve yeşil alan sulamaları doğru ve etkili bir şekilde yapılarak su tasarrufu sağlanıyor.

Oytun İnşaat çalışanları Enerji Tasarrufu Haftası’nda karbon ayak izlerini ölçümledi.

Bireysel ölçüm yapan çalışanların karbon ayak izlerini sıfırlamak amacıyla Oytun İnşaat, Çeşme Ildırı’da dikilmek üzere Ege Orman Vakfı’na 500 ağaç bağışta bulundu. En az karbon ayak izi olan 3 çalışana da limon ağacı armağan edildi.

bottom of page