top of page

Oytun İnşaat Hatıra Ormanıyla Yeşillendirecek

Oytun İnşaat

8 Nis 2021

Türkiye’nin önde gelen inşaat şirketlerinden Oytun İnşaat, Gaziantep’in Oğuzeli ilçesi Körkün mahallesi Bozdağ mevkiinde yer alan 10 hektarlık bir alanı ağaçlandırarak hatıra ormanı oluşturacak.

Hayata geçirdiği özgün projeleri kadar sosyal çalışmalarıyla da adından söz ettiren Oytun inşaat gelecek nesillere yeşil bir dünya bırakma adına önemli bir adım atarak hatıra ormanı oluşturacak.

Proje alanındaki 10 hektarlık alanı hatıra ormanı olarak değerlendireceklerini ifade eden Oytun İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Y. Emre Yıldırım, Sosyal sorumluluk bilinci çerçevesinde hayata geçirecekleri hatıra ormanı projesinde ağaçlandırma çalışmalarının tamamıyla Oytun inşaat tarafından yapılacağını belirtti. Yıldırım açıklamasında


“Konut sahibi olmak isteyen müşterilerimize çevreye duyarlı ve konforlu bir yaşamın kapılarını aralarken, yeşil bir Türkiye için doğaya katkıda bulunmayı da ihmal etmemeye özen gösteriyoruz. Gelecek nesillere huzurlu, konforlu, insana ve doğaya saygılı mekânlar ve yaşam alanları bırakma ilkesiyle çalışıyoruz. Oytun İnşaat olarak Yeşil bir dünya hedefiyle ağaçlandırma çalışmalarımızı sürdüreceğiz” İfadelerini kullandı.

Proje kapsamında ilk etapta 10 hektarlık bir alanın ağaçlandırılması hedeflenirken hatıra ormanına bölgenin iklimine en uygun ağaç olan kızılçam dikilmesi kararlaştırıldı. Oytun İnşaat Hatıra ormanı projesi ile ilk etapta 4 Bin kızılçam fidanı toprakla buluşacak. Bu proje, çevre dostu inşaat sektörünün bir örneği olarak dikkat çekiyor ve doğal kaynakların korunması ile çevresel sürdürülebilirliğin teşvik edilmesine önemli bir katkı sağlıyor. Oytun İnşaat, gelecek nesillere yeşil bir miras bırakma yolunda önemli bir adım atmış oluyor.

bottom of page