top of page

Oytun İnşaat gönüllülerinde “Sokak Hayvanları Hepimizin” kampanyası

Oytun İnşaat

4 May 2023

Oytun İnşaat Gönüllüleri, "Sokak Hayvanları Hepimizin" kampanyası kapsamında sokak hayvanlarına destek sağlamak için bir araya geldi.


Oytun İnşaat olarak, toplumsal sorumluluğunun bilinciyle topluma değer katarken çalışanlarımızın da sorumlu vatandaşlık anlayışıyla gönüllü çalışmalarda bulunmasını teşvik ediyor ve bu çalışmalar için uygun ortam yaratıyoruz. Çalışanlar arasında gönüllülüğün yaygınlaşması ve kurum kültürü hâline gelmesi hedefiyle 2019’da Oytun Vakfı himayesinde Oytun Gönüllüleri dijital platformunu oluşturduk. Platform aracılığıyla gönüllüler, Oytun Vakfı ve diğer STK’larla gerçekleştirilen projelerden haberdar oluyor ve birbirileri ile iletişim kuruyorlar. Ayrıca platform, çalışanların mevcut projelere başvurmalarını veya kendi gönüllülük projelerini oluşturmalarını da sağlayan bir araç olarak tasarlandı.

Oytun İnşaat Gönüllüleri, "Sokak Hayvanları Hepimizin" kampanyası kapsamında sokak hayvanlarına destek sağlamak için bir araya geldi. Toplumsal sorumluluk anlayışıyla hareket eden Oytun İnşaat, çalışanları aracılığıyla sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmeyi hedefliyor.

Sokak hayvanlarının yaşadığı zorluklara dikkat çekmek ve onlara yardım eli uzatmak amacıyla her yıl 4 Ekim tarihinde kutlanan Hayvanları Koruma Gününde başlatılan bu kampanya, Oytun İnşaat Gönüllüleri'nin katkılarıyla hayata geçiriliyor. Kampanya kapsamında, sokak hayvanları için yiyecek ve barınak temini, veteriner sağlık kontrolleri, aşılar ve bakım hizmetleri gibi bir dizi destek faaliyeti planlanmakta.

Dünya genelinde her yıl 4 Ekim tarihinde kutlanan Hayvanları Koruma Günü, hayvan yaşamına dikkat çekmek, hayvanları korumak ve onların haklarına yönelik farkındalık yaratmak amacıyla önemli bir etkinliktir. Oytun Gönüllüleri, bu özel günü Patili Dostlar için daha iyi bir dünya yaratma hedefiyle kutlamaya devam ediyor.

Hayvanları Koruma Günü, dünya genelinde hayvan haklarına ve refahına duyarlılığı artırmak amacıyla her yıl kutlanmaktadır. Oytun Gönüllüleri olarak bizler de, Patili Dostlar için daha iyi bir yaşam alanı yaratma amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Oytun Gönüllüleri Koordinasyon Başkanı Gülay Kaleağası, bu özel gün hakkında şunları söyledi:

"Patili dostlarımız ile bir arada olduğumuzda, dünya çok daha iyi bir yer haline geliyor. Biz, hayvanların da sahip olduğu haklara saygı gösterilmesi gerektiğine inanıyoruz ve bu inançla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Fayda odaklı projelerle sokaktaki dostlarımızın yanındayız. Yüzlerce patili dostumuza ulaştık ve 4 ton mama bağışında bulunduk. Yıl boyunca barınma merkezi, dernek gibi kurumlara desteğimizi sürdürerek dostlarımızı bir an bile yalnız bırakmıyoruz. İnanıyoruz ki, yaşamımız patili dostlarımızla çok daha güzel."dedi

Oytun İnşaat Gönüllüleri, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek toplumda fark yaratmayı amaçlamaktadır. Sokak hayvanlarına yönelik bu kampanya da, şirketin topluma duyduğu sorumluluğun bir yansımasıdır.

bottom of page