top of page

Oytun İnşaat Çalışanlarından Kan Bağışı

Oytun İnşaat

6 Eyl 2023

Oytun İnşaat'ın Türk Kızılay’ı iş birliği ile bu yıl ikinci kez düzenlenen kan bağışı kampanyası tamamlandı.


İnşaat sektörünün öncü markası Oytun İnşaat, Türk Kızılay’ı ile iş birliğini sürdürmeye bu sene de devam ediyor. Türk Kızılay’ının her zaman destekçisi olan Oytun İnşaatın, merkez ofis ve şantiye çalışanları geleneksel hale getirilen kan bağışı kampanyasında 25-26 Kasım tarihleri arasında kan bağışında bulundu.


Kan bağışında toplumsal farkındalık yaratmayı ve kan bağışçıları ile kana ihtiyaç duyanlar arasında gönüllük köprüsü kurulmasına destek vermeyi hedefleyen Oytun İnşaat merkez ofis ve şantiye çalışanları, 25 – 26 Kasım tarihleri arasında düzenlenen bağış kampanyası ile kan bağışında bulundu.


Konut sektöründe imza attığı projelerle kalitesini perçinleyen Oytun İnşaat, destek verdiği sosyal sorumluluk projeleri ile de adından söz ettirmeye devam ediyor. Sosyal hayatın bir parçası olmayı da ihmal etmeyen Oytun İnşaat sosyal sorumluluk projelerinde de hep ön saflarda yer alıyor. Oytun İnşaat Yönetim Kurulu üyesi Doç. Dr.Servet Özkiraz, kan bağışı kampanyası ile ilgili yaptığı açıklamada " bu yıl ikinci kez düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz kan bağışı kampanyası ile Türk Kızılay’ına destek oluyoruz. Kan sürekli bir ihtiyaç olduğu için biz de Oytun İnşaat ailesi olarak bu sorumluluğun bilinci ile hareket ediyoruz ve elimizden geldiğince destek olmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Alternatifi Yok!

Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü verilerinden alınan bilgilere göre gelişmiş ülkelerde gönüllü kan bağışlarının nüfusa oranı %5’e ulaşırken bu oran ülkemizde %3.6 civarındadır. Günümüzde tıp ve teknoloji alanındaki tüm gelişmelere rağmen kan ve kandan elde edilen bileşenlerin yerine geçebilecek bir tedavi aracı bulunmamaktadır. Öte yandan kan, kaynağı insan olan ve elde edilmesi için başka alternatifi olmayan bir tedavi aracı olarak hayati önem taşıyor.

bottom of page