top of page

Oytun İnşaat, Yeni Arsa Alımlarıyla Portföy Değerini %74 Oranında Artırmayı Başardı

Oytun İnşaat

12 May 2023

  Oytun İnşaat, Bodrum'daki Yalıkavak ve Gaziantep 15 Temmuz  arazilerini de portföyüne ekleyerek toplam portföy değerini 2023 yılında bir önceki yıla oranla %74 oranında artırmayı başardı.

OYTUN İNŞAAT, YENİ ARSA ALIMLARIYLA PORTFÖY DEĞERİNİ %74 ORANINDA ARTIRMAYI BAŞARDI.

 

 

Oytun İnşaat, yeni arsa alımlarıyla portföy değerini artırmaya devam ediyor. Gayrimenkulün farklı alanlarında yatırımlar yaparak portföyünü genişleten ve proje çeşitliliğini sürekli olarak artıran Oytun İnşaat, Bodrum'daki Yalıkavak ve Gaziantep 15 Temmuz  arazilerini de portföyüne ekleyerek toplam portföy değerini 2023 yılında bir önceki yıla oranla %74 oranında artırmayı başardı.

 

Oytun İnşaat, 2021 yılından bu yana içine girdiği yeniden yapılanma sürecini tamamlayarak gelirlerini artırmayı başardı. Son olarak arsa alımlarıyla portföyünü güçlendiren şirket, bu olumlu sonuçları portföy varlık değerlerine de yansıtıyor. Portföyünü sürekli olarak çeşitlendiren Oytun İnşaat, Bodrum'da bulunan Yalıkavak bölgesindeki 21 bin metrekarelik arsada villa projesi geliştirmeyi planlıyor. Bu yeni projenin hayata geçirilmesiyle şirket, mevcut gelirlerine ek yeni gelir kaynakları eklemeyi hedefliyor.

 

Oytun İnşaat'ın yatırım atağı devam ediyor ve yeni projelerle büyümeye devam ediyor. 6 aylık sonuçları değerlendiren Oytun İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Y.Emre Yıldırım, "2023 yılının ilk yarısında Oytun İnşaat olarak elde ettiğimiz sonuçları gururla karşılarken, aynı zamanda geleceğe olan güvenimizi artıran önemli bir başarı olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı. Yıldırım şöyle devam etti:

 

Bu dönemde ortaya çıkan rakamları, doğru zamanda, doğru stratejilerle ve kararlılıkla attığımız adımların bir göstergesi olarak görüyoruz. Şu anda bunların meyvesini topluyoruz. Şirket olarak her zaman öz kaynaklarımızı güçlendirmek, yatırımcılarımıza değer katmak ve sektörde öncü bir konumda olmak hedefiyle çalışıyoruz. İlerleyen dönemlerde Oytun İnşaat olarak sektördeki büyümemizi sürdürmeye, yatırımcılarımıza değer katmaya ve gayrimenkul sektöründe kalıcı izler bırakmaya devam edeceğimize inancımız tamdır. Büyüyen Türkiye'ye değer yaratmaya devam edeceğiz."

 

bottom of page