top of page

Oytun İnşaat, Gaziantep’in en beğenilen inşaat şirketi

Oytun İnşaat

30 Kas 2023

Marka Bilinirliği Araştırması sonuçlarına göre Oytun İnşaat, Gaziantep’in en beğenilen inşaat şirketi oldu.


Gayrimenkul sektöründe yeniliklerin öncüsü Oytun İnşaat adına ORC tarafından Gaziantep özelinde iki yıldan bu yana düzenli olarak yapılan Gayrimenkul Sektörü Marka Bilinirliği Araştırması sonuçlarına göre Oytun İnşaat, en beğenilen inşaat şirketi oldu.

Oytun İnşaat adına ORC 'nın 2021 yılından bu yana düzenli olarak gerçekleştirdiği Marka İmaj ve Konut Satın Alma Davranışları Araştırması'nın 2023 sonuçları belli oldu. Müşterileri için sürekli değer üreten, her bir bireyin şehir yaşamındaki mutluluğunu, konforunu ve yüksek yaşam kalitesini esas alarak kente kimlik katan projeler kazandıran Oytun İnşaat, araştırma sonuçlarına göre tüketici beğeni sıralamasında birinci olurken, spontan bilinirlikte ise en çok akla gelen ilk iki markadan biri.

Ağustos ve Eylül 2023 tarihleri arasında yapılan araştırma Gaziantep genelinde 500 kişi ile gerçekleştirildi. Yüz yüze görüşme tekniği ile yapılan araştırma, marka bilinirliği ve marka beğenisine kadar geniş bir çerçeveyi kapsıyor.

Araştırma sonuçlarını değerlendiren Oytun İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emre Yıldırım; "Oytun İnşaat olarak 2014 yılını, 40 yıllık köklü kültürümüzün yansıması olarak ortaya koyduğumuz odaklanma, farklılaşma, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik temelleri üzerine kurduğumuz çalışma anlayışımız ile birleştirerek başarılarla tamamladık.”

“ORC 'nın yaptığı Marka İmaj ve Konut Satın Alma Davranışları Araştırması'nda 2014 yılında tüketiciler ile daha çok yakınlaştığımızı ve onların beğenisini kazandığımızı görmek bizi çok mutlu etti. İnsan odaklı iş süreçlerimizin tüketici nezdinde de takdir görmesi Oytun İnşaat’ın doğru yolda olduğunun en önemli göstergesi. Oytun İnşaat olarak geliştirdiğimiz konutlar ve yenilikçi fikirler kadar markamıza da çok ciddi yatırımlar yapıyoruz ve yaptığımız tüm faaliyetleri ölçümleyerek kendimizi sürekli sınıyoruz. Marka bilinirliğimizi, beğeni yüzdemizi her geçen gün anlamlı bir şekilde artırıyoruz. Sahip olduğumuz çalışma anlayışımız ve ekibimiz ile yeni projeler üretmeye ve yeni başarı hikâyeleri yazmaya devam edeceğiz” dedi.

ORC Araştırma Hakkında

ORC Araştırma, 2009 yılında faaliyetine başlamıştır. Merkezi Ankara’da olup, Türkiye’nin 81 ilinde faaliyet göstermektedir. Objektiflik ilkesi ile çalışma hayatına adım atan ORC, hiç bir kurum ve kuruluşa bağlı olmadan çalışmalarını sürdürmektedir. Araştırma, Eğitim ve Danışmanlık alanlarında üstün hizmet anlayışından ödün vermeyen ORC, Kalitatif ve Kantitatif çalışmaları ile hizmet vermektedir.

bottom of page