top of page

Antalya AFAD Lojistik Merkezi açıldı

Oytun İnşaat

11 Şub 2017

Oytun İnşaat tarafından yapımı üstlenilen Antalya Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Lojistik Merkezi açıldı.Antalya’nın Kepez ilçesindeki merkezin açılışı, Başbakan Binali Yıldırımın da katılımıyla Antalya Spor Salonu'nda düzenlenen, kamu hizmetlerinin toplu açılış töreni kapsamında yapıldı.

Başbakan Binali Yıldırım, yaptığı konuşmada, bugün millete hizmet yolunda yeni bir adım attıklarını, Antalya'ya çok büyük fayda sağlayacak yatırımları hizmete açtıklarını belirtti. Sadece Türkiye'nin değil, dünyanın gözde şehirlerinden Antalya'ya yeni eserler kazandırmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Yıldırım, Antalya'da toplam maliyeti 650 milyon türk lirası olan projelerin açılışını gerçekleştirdiklerini dile getirerek bu eserlerin Antalya'ya hayırlı olmasını diledi.AFAD, afet bölgelerine yardımların hızlı ve koordineli bir şekilde ulaştırılması için Türkiye’nin 27 ilinde yaptırılacak ‘’Afet lojistik depolarıyla’’ dünyada ilk kez uygulanacak bir modeli devreye sokuyor.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) afet yönetiminde yepyeni bir dönem başlatıyor. Teknolojinin tüm imkanlarının kullanılacağı bu yeni dönemde yardımların en kısa sürede afet bölgelerine ulaştırılması hedefleniyor. Bu yeni dönemin en önemli sacayağını ise 15 bölgede, 27 farklı ilde kurulacak yeni nesil “Afet Lojistik Depoları” oluşturacak. 2018 Mart ayına kadar yapımı tamamlanacak olan bu depolar sayesinde Türkiye’nin Afet Lojistik kapasitesinde önemli bir artış sağlanacak. Depolardaki yardım malzemeleri ise dünyada ilk defa uygulanacak yeni yöntemle TIR’larla ve gemilerle hızlı bir şekilde afet bölgelerine sevk edilecek. Kontorollüğü ve ihalesi Toki tarafından yapılan lojistik depoların Antalya bölgesindeki kısmını inşa eden Oytun İnşaat, projeyi taahhüt edilen zamandan önce ve eksiksiz olarak teslim ederek ülkemizde sayılı bulunan böyle bir merkezi Antalya ilimize kazandırmanın haklı gururunu yaşamıştır.


Toplantıya, Başbakan Binali Yıldırımın yanı sıra Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile AK Parti Antalya milletvekilleri ve çok sayıda davetli katıldı.

bottom of page