top of page

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Oytun İnşaat

8 Mar 2022

OYTUN İNŞAAT KADINLAR GÜNÜNÜ UNUTMADI

OYTUN İNŞAAT KADINLAR GÜNÜNÜ UNUTMADI


Belirli gün ve haftalarda duyarlılığı ile öne çıkan Oytun İnşaat 8 Mart Dünya Kadınlar gününü unutmadı. Bu özel günde kadın çalışanlarını unutmayan Oytun inşaat yönetimi, karanfillerle tek tek masaları ziyaret ederek kadınlar gününü kutladı.


Yılın özel günlerinde ayrı bir duyarlılık göstererek çeşitli organizasyonlara imza atan Oytun inşaat tüm dünyada çeşitli etkinliklerle kutlanan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nü de unutmadı. Ofiste çalışan kadınları tek tek ziyaret eden Oytun inşaat Yönetimi, karanfil takdim ederek kutlama yaptı. Yönetim kurulunun jesti çalışanlarca memnuniyetle karşılanırken bu özel günlerin kurum içi iletişime olumlu katkı sağlayacağı ifade edildi.


Oytun inşaat Yönetim Kurulu Üyesi Osman Tunç, 8 Mart Dünya Kadınlar günü ile ilgili yaptığı açıklamada “Toplumun yarısını oluşturan kadınlarımız duyarlılıkları, fedakarlıkları ve üretkenlikleri ile gelişmiş, sağlıklı ve mutlu bir toplumun olmazsa olmazlarıdır. Bu nedenle kadınlarımızın gerek iş yaşamına gerek sosyal hayata katılımları büyük önem taşımaktadır” dedi.


“Kadın emeğinin değersiz hale getirilmesi, kadının asıl görevinin ev ve çocuk bakımından ibaret olarak görülmesi ve iş hayatında ayrımcılık yapılması önemli sorunlar olarak öne çıkmaktadır” diyen Tunç, “bununla beraber, kadınların hala yaşadığımız yüzyılda aile içinde şiddete maruz kalması, kesinlikle kabul edilemez bir durumdur. Toplumsal yapının her alanında; evde, iş yerinde, okulda ve sokakta kadınlar görünür ya da görünmez bir biçimde şiddete maruz kalmakta ve artık bu durum neredeyse alışkın olduğumuz normal bir tablo haline gelmektedir.” şeklinde konuştu.


Yönetim Kurulu Üyesi Tunç, “Kadına hak ettiği değerin verildiği ve kadına yönelik şiddetin son bulduğu mutlu ve güzel bir gelecek temennisiyle tüm kadınlarımızın 8 Mart dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

bottom of page